(+90) 533 829 3894

Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil. Hata Çözümü

Mark Kod 4.05.2020

Paylaş

Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil. Hata Çözümü

Sayın Kullanıcılar,

Mark kod programını kullanım sırasında;

Böyle bir hata alabilirsiniz.


Bu hatayı alıyorsanız olasılıkla kullanmakta olduğunuz Ms Access veritabanına kayıt ekliyor, siliyor veya güncelleme işlemi yapıyorsunuz.

Neden Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil, Hatasını Alıyorum ?

MS Access .accdb uzantılı bir veri tabanı dosyasını, Visual Studio projelerine eklerken oluşan hatadır. Sebebi Access Database Engine'in sistemde kurulu olmamasıdır.
 

Access Database Engine Nedir ?

Access database engine(Veritabanı motoruna erişim), 2010 Microsoft Office Sistemi dosyaları ile Microsoft Office dışı uygulamalar arasında veri aktarımını kolaylaştırmak için kullanılabilecek bir dizi bileşen içeren Microsoft tarafından geliştirilen bir eklentidir.
 

Hata Çözümü Nedir ?

"Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil." hata çözümü oldukça basittir, yapmanız gereken "Access Data Engine 32Bit (x86)" linkine tıklayarak eklentiyi indirebilir ve bilgisayarınıza kurulumu yapabilirsiniz veya buradan indirmeyi başlatabilirsiniz.

Ön muhasebe ve market programımız Mark Kod'un sağlıklı çalışabilmesi için Access Data Engine eklentisinin 32Bit(x86) sürümünüzü bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

 

Etiketler: #Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil, #hata çözümü, #yerel makine kayıtlı değil hatası kesin çözüm

2 Yorum

 • karlof26.09.2020

  Merhabalar dediğiniz yöntemde evde bulunan pcde çalışıyor ama şirket bilgisayarımda kendıme ait yazdığım programda çalışmıyor sebebi yükleme yaparkan yönetici yetkisi istemesi bu işlem kod kısmından çözemez miyiz ?

  Cevapla
  • Mark Kod30.09.2020

   Merhabalar sayın kullanıcı, Çalıştığınız şirketin it departmanı bilgisayarlara program kurulamaması için bilgisayar kullanıcı için bir kullanıcı hesabı tanımlayıp sınırlandırma yapmış. Bu hususta it departmanı ile iletişime geçerek kendilerinden destek talep edebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum Yap

 
   
Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Ayrıntılı bilgi... Onaylıyorum.