(+90) 533 829 3894

Nasıl Kurulur ?

Mark Kod 14.05.2020

Paylaş

Nasıl Kurulur ?

Sayın kullanıcılar sizlerden gelen talepler doğrultusunda, kurulum sırasında sorun yaşayan kullanıcılarımız için kurulum aşamasını yazılı şekilde açıklayacağız, video hazırlandığında video anlatımı da bu makalede yer alacak.

Mark Kod Ön Muhasebe ve Market Programı Nasıl Kurulur?

Öncelikle Websitemizde bulunan Anamenü üzerinden Yükle sayfasını açıyoruz ve sayfa içerisinde bulunan "Mark Kod İndir" Butonuna tıklayarak uygulamamızı indiriyoruz.

Rar dosyasında inen dosyamızı klasöre çıkarıyoruz. Klasörde 2 adet kurulum dosyası göreceğiz. Neden 2 adet kurulum dosyası olduğunu sorabilirsiniz, Mark Kod Ön Muhasebe ve Market Programı çevrimiçi ve çevrimdışı çalışan bir programdır. Bunun sebebi kullanıcılarımızın daha kolay güncelleme almasıdır. İlk sürümlerde tek bir ana program bulunmaktaydı.

Fakat her güncellemede veritabanını sıfırlanması kullanıcılarımız için sorun oluşturacağı için 2. kurulum hazırlandı. İstediğiniz programı önce kurabilirsiniz, önerilen veritabanını içerdiği için MarkKodDb kurulumunun yapılmasıdır. Veritabanı kurulum aşamasını bitirdikten sona setup dosyasının kurulumunu gerçekleştirebiliriz. Kurulum sizi yönlendirecektir. Kurulum aşaması bittikten sonra programı çalıştırabilirsiniz.

Mark Kod programını çalıştırdıktan sonra program sizi lisans sayfasına yönlendirecektir. Eğer daha önce üye olup bir lisans anahtarı almadıysanız, kayıt ol veya giriş yap butonuna tıklayınız ikisi de aynı sayfaya yönlendirecektir. Sağ tarafta bulunan Kayıt ol formundan kendinize bir üyelik hesabı oluşturabilir, ve sonrasında sol tarafta bulunan Giriş yap formundan üye girişi yapabilirsiniz. 

Üye girişi yaptıktan sonra "Demo sürümünü aktif et" butonuna tıklayarak 14 günlük ücretsiz bir lisansa sahip olabilir veya Anamenü üzerinden "Şimdi Satın Al" linkine tıklayıp ardından "Lisans Satın Al" Butonuna tıklayarak lisans satın alabilirsiniz. Lisans satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra üye sayfasına tekrar dönebilir ve aldığınız lisans numarasını aktif edebilirsiniz.

Neden lisans numaram otomatik olarak oluşmuyor ?

Kullanıcılarımız bir çok lisansa sahip olabilir, onları birbirine bağlayabilir veya istediği zaman kullanmaya başlayabilir. Bu yüzden lisans numara(ları) kullanıcı kullanmak istediği zaman kendisi tarafından aktif hale getirilebilir.

Lisans anahtarı satın alırsam demo sürüm hakkımı kaybeder miyim ?

Hayır, Kullanıcılarımız isterseler ilk olarak 14 günlük demo lisans anahtarını kullanmaya başlayabilir ve daha sonrasında lisansını program üzerinden "Lisans süresini uzat" butonuna tıklayarak lisans numarasını girip uzatabilirler.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra kuruluma devam edelim.

Demo lisansı aktif ettiğinizi veya bir lisans numarası oluşturduğunuzu varsayalım.Lisans numaranızı kutulara girdikten sonra lisans numaramızı doğrulamak için "Lisansla" butununa basıyoruz. Daha sonrasında hesap oluşturmak için bir sayfa açılacak, burada uygulamada kullanmak için bir hesap oluşturuyoruz. 

Neden 2 farklı hesap oluşturuyoruz ?

Uygulamamız çevrimiçi ve çevrimdışı çalışmaktadır, bu yüzden uygulamayı kullanmak için ayrı bir hesap oluşturuyoruz. Bu aşamada "Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil.

Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil

Hatası alabilirsiniz, çözümü için "Microsoft.Ace.OleDb.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil. Hata Çözümü"  makalesini inceleyebilirsiniz.

Kurulum ve hesap oluşturma aşamasını bu şekilde tamamlamış olduk ve uygulamamıza giriş yapabiliriz.

Kurulum sırasında farklı bir hata alırsanız lütfen tarafımıza iletin.

 

Etiketler: #Mark Kod, #Nasıl kurulur, #Ön Muhasebe, #Market Programı

0 Yorum

Yorum Yap

 
   
Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Ayrıntılı bilgi... Onaylıyorum.